Opis
Wzmacniacze serii HT Venue dla wszystkich kanałów posiadają 2 brzmienie (“Voice”), co generalnie podwaja ich paletę brzmień. W modelu Club 40 nasze 2 kanały dają w efekcie:
- Clean
- Voice off (◉) – amerykański clean – pełen szklistej góry i mocnego basu, nieco skompresowany
- Voice on (◉) – brytyjski clean – cieplejszy, z łagodniejszym basem, bardziej responsywny na dynamikę gry
- OD – kanał ze spektrum od cleana na granicy przesterowania przez crunch aż do mocnego przesterowania w skrajnej pozycji
- Voice off (◉) – brzmienie bardziej klasyczne z nie bardzo agresywnym przesterem
- Voice on (◎) – nowocześniejsze brzmienie z mocniejszym basem i “gęstszym” przesterem
Korekcja (EQ) jest tutaj raczej typowa i nie będę się rozpisywał. Pamiętajcie tylko, że we wzmacniaczach lampowych wszystkie parametry są ze sobą bardziej połączone i np. regulując środek pasma nie tylko zmieniamy spektrum częstotliwości ale też wpływamy na gain i “zachowanie” przesteru. Jeśli chodzi o kontrolę, to dla kanału czystego mamy do dyspozycji bass i treble, kanały OD ma dodatkowo jeszcze środek pasma.
Kanały OD ma ponadto opracowaną przez Blackstara korekcję ISF (Infinite Shape Feature), która pozwala płynnie przechodzić od jasnego, agresywnego brzmienia z “gruzowatym” przesterem jak w amerykańskich wzmacniaczach, do ciepłego, “mięsistego” charakteru brytyjskich konstrukcji z bardziej “piaszczystym” przesterem.
Wzmacniacz ma wbudowany efekt Reverb – jego głośność kontrolujemy na panelu frontowym. Na tylnym panelu znajduje się przełącznik do wyboru brzmienia pomiędzy jasnym a ciemnym. Podłączając wzmacniacz do aplikacji Blackstar Architect możemy niezależnie dla kanału czystego i kanałów przesterowanych zmieniać czas zaniku pogłosu (decay time).
Na tylnym panelu wzmacniacza znajdziemy wyjścia CabRig z emulacją kolumny: stereofoniczne wyjście słuchawkowe (TRS) oraz monofoniczne wyjście XLR. Mamy możliwość wyboru jednej z 3 symulacji kolumn. Zapisane symulacje możemy kontrolować w aplikacji Blackstar Architect.
Na dodatkowy opis zasługuje wg mnie gniazdo USB-C, które po podłączeniu do komputera nie tylko pozwala na regulację parametrów wyjścia CabRig z poziomu aplikacji Blackstar Architect, ale też zamienia nasz wzmacniacz w interfejs audio. W dowolnym oprogramowaniu DAW (Logic, Reaper, Cubase…) wzmacniacz będzie widoczny jako 4-kanałowe urządzenie audio:
- kanały 1 i 2 – lewy i prawy kanał w pełni przetworzonego sygnału gitary – z przedwzmacniaczem, EQ, efektami i symulacją kolumny,
- kanał 3 – sygnał gitary po przedwzmacniaczu i EQ, bez efektów i symulacji kolumny – idealny do użycia własnych efektów i IRów,
- kanał 4 – czysty, nieprzetworzony sygnał gitary z wejścia wzmacniacza (DI) – do stosowania z własnymi symulacjami wzmacniaczy czy reampingu.
Podsumowując, te niewielkie wzmacniacze naprawdę wiele potrafią i są według mnie świetną opcją – początkującym pozwalają poznać różne brzmienia i efekty, a w dalszej perspektywie, kiedy doświadczenie wzrośnie i pojawi się potrzeba większej mocy i bardziej ukierunkowanego brzmienia, będą wciąż służyć jako domowy sprzęt do ćwiczeń i nagrywania.
<
Dane techniczne:
| Moc | 40 W z opcją redukcji do 4 W 2 x ECC83 (preamp), 2 x EL34 (końcówka) |
| Głośnik | 1 x 12″ Celestion Seventy 80 |
| Kanały | 2 (Clean, OD – po 2 brzmienia dla każdego) |
| Kontrola | Clean: Volume, Voice, EQ (bass, treble) OD: Gain, Voice, Volume, EQ (bass, mid, treble) + IFS Master: Volume |
| Efekty | Reverb (Level + Dark/Light) + Pętla efektów |
| Wejścia | Gitara FX Return Footswitch (2 lub 5 przycisków) USB-C |
| Wyjścia | Dodatkowa kolumna (8/16 Ohm) Cabrig/Słuchawkowe XLR/TRS (3 symulacje kolumny) FX Send USB-C |
| Wykończenie | Black Taurus Tolex (“Mesa Style”) z czarną tkaną osłoną głośnika |
| Wymiary | 619 x 500 x 260 mm |
| Waga | 24 kg |










Opinie
Na razie nie ma opinii o produkcie.